V rámci 79. setkání členů SFDP jsme měli návštívit nejnižší a nejvyšší místa Moravskoslezských Beskyd. Dvoudenní setkání organizovali  ve dnech 21. – 22. září 2021 Hana Staňková, Pavel Černota a Jiří Pospíšil ve spolupráci s Katedrou geodézie a důlního měřictví Hornicko-geologické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava. 

   Tím nejnižším místem byl důl Paskov, kde jsme sfárali do hloubky 920 m pod povrchem a tento výjimečný zážitek byl ještě zvýšen následným sfáráním do hloubky 1121 m pod povrchem země (815,59 m pod hladinou moře). 

   Po absolvování tohoto mimořádného zážitku byl zajištěn převoz do Kozlovic, kde bylo v areálu „Na Mlýně“ zajištěno pohoštění, ubytování a následně zde probíhal ve společenských prostorách odpolední a večerní program. 

V rámci odborného programu nám prof. Haka Staňková představila svoji práci a rovněž tak program Katedry geodézie a důlního měřictví. Následoval společenský večer, v rámci kterého byla naše předsedkyně Lena Halounová a také Karel Vach pasováni na čestné občany VALAŠSKÉHO KRÁLOVSTVÍ.

   Druhý den byl zajištěn speciální autobus, který nás po ránu odvezl na nejvyšší místo Moravskoslezských Beskyd –  na Lysou horu (1324 m n.m.). Počasí nám sice úplně nepřálo, ale plánovaného cíle jsme dosáhli. Navštívili jsme nejnižší a nejvyšší místo Moravskoslezských Beskyd. Organizátoři setkání odvedli skvělou práci.

Kontaktujte nás

Telefon: +420 608 982 026

Email: info@sfdp.cz

Webová stránka: www.sfdp.cz

Sídlo společnosti

Společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum

Thákurova 7, 166 29 Praha 6

Provoz webové stránky

Připomínky a otázky ohledně provozu našich stránek zasílejte na adresu jejich administrátora: admin@sfdp.cz

Společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum Všechna práva vyhrazena 2012 Společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum